Jaka podłoga winylowa najlepiej sprawdzi się w sypialni

Postęp technologiczny zarówno w produkcji, jak i wzornictwie, zapewnił nam możliwość wyposażenia Twojej sypialni w podłogi winylowe, które z powodzeniem będą imitować drewno, beton lub płytki, a ich cena będzie przystępna. Realistyczne odtworzenie wyglądu powyższych materiałów to nie jedyna zaleta w przypadku paneli winylowych. Jest to bardzo miły w dotyku i wygodny w układaniu materiał, a ponadto jest on wyposażony w dodatkową warstwę użytkową. Wybór podłogi do sypialni nie jest trudny, ale trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Jaka podłoga winylowa będzie najlepsza do Twojej sypialni?

Jaki rodzaj podłogi winylowej wybrać do sypialni?

Podłoga winylowa w sypialni powinna być dobrana do całego stylu wykończenia tego pomieszczenia. Warto również wziąć pod uwagę natężenie ruchu w tym pomieszczeniu oraz obecność w domu zwierząt. W sypialni najważniejszą rzeczą powinien być komfort oraz przytulny charakter pomieszczenia, niemniej jednak nie można zapominać o trwałości i praktyczności zastosowanych elementów. Podłogi winylowe, które będą przypominać naturalne drewno, z pewnością dadzą poczucie ciepła. Oprócz tego doskonale poprawiają akustykę w pomieszczeniu, ponieważ są dźwiękochłonne.

Panele SPC – czy nadają się do sypialni?

Panele SPC dzięki swoim technicznym parametrom oraz całej gamie wzorów do wyboru – od płytek ceramicznych, przez beton po naturalnie wyglądające drewno, idealnie sprawdzą się do sypialni. Są to niezwykle wytrzymałe podłogi z rdzeniem ceramicznym, na który składa się mieszanka naturalnych minerałów skalnych (około 75%) oraz trwałych polimerów. Jeżeli ogrzewanie podłogowe jest dla Ciebie ważne – pomyśl nad wyposażeniem swojej sypialni w panele SPC, których łatwość i szybkość montażu polega na tym, że nie trzeba ich przyklejać do podłoża. Są one również odporne na wilgoć i zadrapania.

Wystrój sypialni a panele winylowe

  • Jeżeli Twoja sypialnia jest wykończona w stylu industrialnym i przeważają w niej szarości, to najlepszym wyborem będą panele winylowe w jednolitej kolorystyce. Warto pomyśleć o kontrastach i wybrać ciemną podłogę winylową do sypialni, w której ściany będą jasne.
  • W przypadku, gdy jesteś fanem stylu skandynawskiego, to winylowe podłogi drewniane będą strzałem w dziesiątkę. Pomyśl też, nad wyborem paneli ułożonych w modny wzór Herringbone, czyli podłogę w jodełkę, ponieważ dodadzą one szczególnego charakteru takiej sypialni.
  • Wybierz podłogę winylową, która będzie przypominać płytki do sypialni wykończonej w stylu glamour. Jest to wystrój, który charakteryzuje luksusowym wyglądem, w związku z tym ciekawe i nowoczesne płytki z pewnością nadadzą się do tego zadania. W takim wypadku jednak warto również zainteresować się ogrzewaniem podłogowym, aby zapewnić sobie dodatkowy komfort.

Podłogi winylowe w sypialni – jak o nie dbać?

Tak naprawdę to czyszczenie i pielęgnacja paneli winylowych w sypialni nie wymaga ani dużych pokładów czasu, ani wysiłku. Oprócz rutynowego sprzątania warto pamiętać jeszcze o kilku rzeczach, które pomogą zapobiec przedwczesnemu zużyciu podłogi. Przy myciu podłogi należy zwrócić uwagę na stosowanie odpowiednich środków do paneli. Warto także zabezpieczyć podłogę winylową przed wgnieceniami i zarysowaniami, dlatego pod cięższe meble używaj filcowych podkładek, kółek lub wyposaż je w specjalne rolki, które z pewnością nie zostawią śladów ani przebarwień.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner