Trendy we wzornictwie paneli winylowych

Klasyczne? Eleganckie? Minimalistyczne? A może na wskroś nowoczesne? Rodzajów i możliwości wykończeń podłogi jest naprawdę wiele. Bogate możliwości aranżacji oferują m.in. nowoczesne panele winylowe. Poznaj trendy we wzornictwie paneli winylowych.

Stworzenie wnętrza, które będzie jednocześnie atrakcyjne wizualnie oraz praktyczne, nie jest łatwym zadaniem. Jednym z elementów wymagających szczególnej uwagi, jest wykończenie podłogi. Istnieje rozwiązanie, które pozwala łączyć w sobie użyteczność z wyjątkowym wzornictwem. Są to panele winylowe. Co więcej, podłogi winylowe doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Panele winylowe do salonu

Salon jest najczęściej wizytówką całego mieszkania. Dlatego to właśnie w tym pomieszczeniu warto szczególnie zadbać o piękną podłogę. Wiele osób pragnie mieć w salonie klasyczną, stylową podłogę drewnianą. Niestety, drewno posiada również wiele wad, które powoduje pewne niedogodności podczas korzystania z tego typu podłogi na co dzień. Dlatego coraz większym powodzeniem cieszą się imitujące drewno panele winylowe do salonu.

Wysokiej jakości panele winylowe doskonale oddają wygląd i strukturę drewna, nadając pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Możemy wybierać zarówno klasyczne wzory w różnych odcieniach dębu z kolekcji Wood, jak też zdecydować się na ponadczasową jodełkę z kolekcji Herringbone. W ten sposób uzyskamy we wnętrzu podłogę winylową przypominającą parkiet. Jednocześnie nasz „parkiet” nie będzie tak wymagający przy pielęgnacji, jak tradycyjne rozwiązanie.

Panele winylowe do kuchni

Jednym z panujących trendów, zwłaszcza w przypadku powierzchni, gdzie kuchnia łączy się z salonem, jest stosowanie jednolitego wzoru na całej podłodze. W ten sposób kuchnie zyskują dodatkowy element dekoracyjny oraz powiększają się optycznie. Można spotkać się z kuchniami, które na podłodze posiadają piękne, drewniane wzory. A umożliwiają to m.in. panele winylowe do kuchni.

Panele winylowe idealnie pasują do kuchni nie tylko ze względu na szerokie możliwości aranżacji, ale także funkcjonalność. Kuchnia bowiem jest pomieszczeniem rządzącym się nieco innymi prawami, ze względu na sposób użytkowania. Zachlapanie podłogi wodą, intensywna eksploatacja i konieczność częstego jej zmywania to warunki niestraszne podłodze winylowej.

Panele winylowe do łazienki

Te same cechy, które czynią z paneli winylowych idealny wybór do kuchni, sprawiają, że to rozwiązanie doskonale sprawdzi się także w łazienkach. Wodoodporność i łatwość codziennej pielęgnacji są nie do przecenienia w przypadku tego pomieszczenia.

Co więcej, istnieją wzory paneli winylowych, które idealnie sprawdzą się w łazienkach, nadając im unikalny charakter. Jednym z panujących trendów w urządzaniu łazienek są rozwiązania imitujące kamień, które nadają wnętrzu nowoczesny, loftowy design. Takie możliwości aranżacji dają m.in. panele winylowe z kolekcji Stone. Nowym trendem jest także  imitacja płytek i połysk, które możemy znaleźć w kolekcji Uni paneli winylowych The Floor. Tak wykończona łazienka jest idealna dla wielbicieli eleganckiego stylu glamour.

Podążaj za trendami

Panele winylowe to uniwersalne i praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Dzięki bogatemu wzornictwu zapewnia szerokie możliwości aranżacji. Z powodzeniem możemy stosować panele winylowe do łazienki, kuchni czy salonu. Co więcej, kolekcje stale powiększają się o nowe, modne wzory. Ze względu na szereg zalet, same podłogi winylowe również stają się najmodniejszym trendem. Warto za nim podążać.

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner